کد خبر : 121836
تاریخ انتشار : شنبه 16 ژانویه 2021 - 1:31

موتور یا تی شرت مرد فرار، پاسخگوی هیچکس نیست

موتور یا تی شرت  مرد فرار، پاسخگوی هیچکس نیست

اثبات نیوز؛     سید جواد فدایی   در سالهای پیشین که رسانه اینقدر مورد توجه قرار نگرفته بود خیلی از اتفاقات مهم در عرصه های مختلف به چشم نمی آمد و دیده نمی شد. اما امروزه با نفوذ رسانه در تک تک لحظات زندگی بشر ، هیچ کنشی بدون واکنش رسانه ای وجود ندارد.

اثبات نیوز؛

 

 

سید جواد فدایی

 

در سالهای پیشین که رسانه اینقدر مورد توجه قرار نگرفته بود خیلی از اتفاقات مهم در عرصه های مختلف به چشم نمی آمد و دیده نمی شد.

اما امروزه با نفوذ رسانه در تک تک لحظات زندگی بشر ، هیچ کنشی بدون واکنش رسانه ای وجود ندارد.

رسانه ها به مهمترین سلاح مبارزه انسان در میدان های مختلف تبدیل شده است.
اگر اصول کار را بلد باشیم بی شک در بدترین زمین بازی هم برنده ایم و به راحتی جای برنده و بازنده را تغییر می دهیم و اگر بلد نباشیم بزرگترین پیروزی را در زمین رسانه از دست خواهیم داد.

این روزها گچساران و باشت زمین داغ انتخابات میاندوره ای مجلس شده اند.
هر فردی با واژه های تسخیر و سونامی و فتح و … روز خود را شب می کند و جلسات پشت جلسات ادامه دارد.

اما گاهی حواشی بر متن غالب می شود که دنبال کننده اجتماعی هیچگاه به دنبال ریشه ماجرا نیست و همیشه آن چیزی را می بیند که کنشگر می خواهد.

مثل همین ماجرای موتور سورای تاجگردون و شل کن و سفت کن های مسئولان.
تاجگردون که اعتبارش از سوی مجلس رد شده است برادرش را برای حفظ جایگاه خانواده به میدان فرستاد ، اما او نتوانست در این ریزش های شدید کاری از پیش ببرد و مجبور شد دست به دامن برادر کوچکتر بشود.

غلامرضا آمد تا آب رفته را به جوی برگرداند اما داستان آنطور که می خواست پیش نرفت.

حضورش در منطقه برای اولین بار بعد از رد اعتبارنامه آنطور که فکر می کرد بازتاب رسانه ای نداشت و نتوانست عایدی کسب کند.

او حتی یک سخنرانی تند و تیز داشت اما باز نمود همیشگی را ایجاد نکرد و به قول امروزی ها بولد نشد.

لذا به سراغ همان حربه همیشگی رفت و دست به دامن جنگ رسانه ای شد.
ماجرای موتور سواری را آنگونه که می خواست طراحی کرد و به اجرا گذاشت ، ابتدا تبلیغات مسابقه به آن شکلی که همه می دانند ، سپس حمله رسانه ای مخالفین و بعد از آن راه انداختن شایعه لغو و برگزاری و…

فرماندار تا حد زیادی سکوت کرد و رئیس اداره ورزش و جوانان با انتشار نامه ای مدعی شد این مسابقه مجوز ندارد و باید لغو گردد اما بعد از چند ساعت نامه های چند روز قبلش برای دعوت شرکت کننده ها منتشر می شود و این وسط آن چیزی که تاجگردون می خواهد محقق می شود و نشست های سیاسی رقبا با یاران قدیم تاجگردون به محاق می رود.

آری تاجگردون پیش از انجام مسابقه پیروز این پیست شد.

مثل همان ماجرای تی شرت و …

اما تاجگردون کجا مسابقه اصلی را از رقبا و مخالفینش بُرد؟

آنجایی که بابت رد اعتبارنامه و روشن شدن زوایای مختلف سواستفاده از جایگاه نمایندگی و مباحث پیرامونش کوچکترین توضیح و عذرخواهی به پیشگاه هوادارانش ارائه نکرد و اتفاقا توپ را در زمین رقبا انداخت و با پیدا کردن مقصر و تاختن به آنها اذهان را منحرف کرد و توضیحی درباره آن انتصابات که همه فهمیدند و آن مواهب که همه احساس کردند و رانتها و تبعیض ها و …. نداد تا بازهم در مسابقه ای که در میدان رقابت باخته بود در زمین رسانه پیروز شود و مخالفین همچنان به جای مطالبه گری و استیضاح تاجگردون ، در مقام پاسخگو و رفع اتهامات حاضر شوند.

تاجگردون بار دیگر باخت در میدان واقعی را با پیروزی در رسانه ها عوض کرد تا بیش از پیش ثابت کند همانقدر که مخالفینش این عرصه را جدی نگرفته اند ، آن موثر می داند و بلد است چگونه از این ابزار نو ظهور ولی فراگیر استفاده کند.

نماینده سابق در این سفر هم کمرنگ شدن و بی توجهی جامعه به خودش را جبران کرد هم بار دیگر با آدرس غلط توپ را به زمین دیگران انداخت و البته هیچ کس نپرسید او رای ۷۰ درصدی را برای برادرش می خواست یا حاج رحیمی؟

غلام رند داستان برای پیروزی در پیست نه موتور می خواست نه مسابقه ، فقط یک قلم نیاز داشت و دو سه نفر مسئول اجاره ای…

او بار دیگر خود را در رسانه هایی که این روزها فقط تیتر بیعت یاران تاجگردون با رقبا را منتشر می کنند مطرح کرد و احتمالا چند روزی را تیتر اول خواهد ماند تا طرح سوژه ای دیگر و بازتابی دیگر…

 

 

انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.