کد خبر : 124820
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 آوریل 2021 - 19:58

مهاجرت به ونکوور

مهاجرت به ونکوور

اثبات نیوز؛   مهاجرت به ونکوور اواخر دهه ی هفتاد، سریال به سوی جنوب و ماجراجویی های افسر بنتون فریز، رنجر جذاب کانادایی با آن لباس خاص، کلاه لبه دار عجیب و منحصر بفرد؛ اینها احتمالا اولین تصویر شکل گرفته در ذهن اکثر ما از کاناداست. صداقت و خوش برخوردی افسر جوان اکثر ما را

اثبات نیوز؛

 

مهاجرت به ونکوور

اواخر دهه ی هفتاد، سریال به سوی جنوب و ماجراجویی های افسر بنتون فریز، رنجر جذاب کانادایی با آن لباس خاص، کلاه لبه دار عجیب و منحصر بفرد؛ اینها احتمالا اولین تصویر شکل گرفته در ذهن اکثر ما از کاناداست. صداقت و خوش برخوردی افسر جوان اکثر ما را مجذوب خودش کرد و ناخواه شاید مجذوب کانادا! اما کشور کانادا علاوه بر محبوبیت رنجر جوان خود، حرف های بیشتری برای گفتن دارد.

کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مساحت، چهارمین کشور وسیع دنیا از نظر مساحت خشکی و همسایه ی همیشگی سرمای شمالگان است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. پایتخت کانادا اتاوا و بزرگترین شهر آن تورتنو است. همان طور که گفته شد، همسایگی همیشیگی کانادا با اقیانوس منجمد شمالی باعث شده آب و هوای آن سرد و در برخی مناطق قطبی باشد؛ به جز بخشی از جنوب غربی آن، شهر ونکوور.

 

 

ونکوور یکی از کلان شهر های کانادا و براساس سر شماری اداره آمار دولت آن دهمین شهر پرجمعیت کشور است. این کلان شهر در منطقه لوئر مین لند و استان بریتیش کلمبیا واقع شده. ونکوور همواره به عنوان یکی از پنج شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی انتخاب شده‌است و مجله اکونومیست برای پنج سال متوالی ونکوور را در در صدرِ فهرستِ زیست پذیرترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی، بهترین شهر دنیا برای سکونت، انتخاب کرد. علاوه بر این، این شهر یکی از مهاجر پذیر ترین مناطق دنیاست، براساس منابع دولت کانادا، ۵۲٪ از جمعیت ونکوور دارای زبان مادری به جز انگلیسی هستند. ونکوور در رده شهرهای بتاگلوبال دسته‌بندی می‌شود. تمام گفته های بالا دال بر این است که اگر شما ونکوور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کرده اید، گزینش هوشمندانه ای انجام داده اید.اما چالش های مهاجرت به ونکوور چیست، راه های مهاجرت به ونکوور و کشور کانادا چطور؟ آیا امکان مهاجرت برای شما وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب به این سوالات پاسخ دهیم.

چالش های مهاجرت به ونکوور

در اولین گام به بررسی چالش های مهاجرت به وونکور بپردازیم.

۱- آشنایی با زبان مردم ونکوور

البته که مساله ی زبان برای مهاجرت به تمامی شهر های کانادا مطرح است اما باید این نکته را ذکر که زبان رسمی کشور کانادا فرانسوی و انگلیسی است. ریشه ی این دوگانگی زبانی به مستعمره بودن این کشور در گذشته بر می گردد که بررس آن نیازمند مطلبی جداگانه است، اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای مهاجرت به هر منطقه نیاز به یادگیری زبان مردمان آن دارید. پس برای مهاجرت به ونکوور، یا مهاجرت به هر نقطه ی دیگر کانادا، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی دارید.
۲- معضل مسکن
با افزایش جمعیت جهان و محدودیت فضا، چالش مسکن برای تمامی نقاط دنیا وجود دارد اما همان طور که گفته شد، با وجود جمعیت فراوان شهر ونکوور و از طرفی خیل عظیم مهاجران به این شهر بازار مسکن در این شهر بسیار پرنوسان و گران است.
۳- مهاجرپذیر بودن ونکوور
مهاجرپذیر بودن یک شهر و کشور در ابتدا و برای ورود به آن منطقه می تواند نکته ی مثبتی باشد اما همچون سکه، این مزیت هم روی دیگری دارد. وجود مهاجران زیاد در وونکور علتی است برای گردهمایی فرهنگ های مختلف، زبان های مختلف، و هنجار های متفاوت اجتماعی. چالشی اصلی در اینجا، همسو شدن و پیدا کردن جایگاه اجتماعی خود در چنین جامعه ای است. البته وجود قانون فدرال، از تخطی هر کسی در اجتماع جلوگیری می کند، اما در ابتدای کار، آشنایی با فرهنگ های مختلف و نحوه همزیستی با آنها کمی چالش برانگیز است.
۴- سختی ورود به بازار کار
سختی و دشواری موضوع اشتغال معمولا برای مردان بیشتر از زنان است زیرا آنهایی که از کشورهایی آسیایی آمده اند غالبا مسئولیت اصلی اداره خانواده و به اصطلاح نان آوری بر عهده مردان است. بسیاری از این مردان با امید بسیار خانواده خود را به کانادا می آورند اما خیلی زود با وضعیتی روبه رو می شوند که در آن زنانشان در کار شرایط بهتری نسبت به آنها دارند و آنها هنوز بیکارند.
این وضعیت برای مردان مهاجر در شهر ونکوور حادتر هم هست زیرا در این شهر از کارخانه های تولیدی و فرصت های شغلی در بیزینس های کوچک، که در شرق کانادا بیشتر هستند، کمتر خبری هست.

 

۶- هزینه های مختلف در ابتدای مهاجرت

با توجه به تفاوت ارزش پول ایران و کانادا، بد نیست که به اطلاعاتی راج به هزینه های مختلف در ونکوور داشته باشید و آنرا مدنظر قرار دهید.

 

 

 

۵- نحوه ارائه خدمات درمانی در استان بیریتش کلمبیا

بیریتیش برخلاف استان های انتاریو و کبک که در سیتم درمانی آنها تمرکززدایی شده، اغلب امکانات بهداشتی اساسی برای بیماری های جسمی و روحی در شهر ونکوور متمرکز هستند. اگر شما برای راحتی یا آسایش خودتاند ر مناطق حومه شهر ونکوور سکونت داشته باشید، دسترسی به منابع بهداشتی و درمانی می تواند چالشی برای شما باشد.

 

 

 

راه های مهاجرت به ونکوور

حال که چالش های مهاجرت به شهر ونکوور را بررسی کردیم، و اگر هم چنان با شناختن این چالش های بر سر انتخاب خود هستید، این بخش مختص شماست. در این به بخش به راه ها و روال مهاجرت به ونکوور می پردازیم. با ما همراه باشید.

۱- اکسپرس اینتری – نیروهای متخصص فدرال

اکسپرس اینتری مشهورترین مسیر مهاجرت به کانادا برای نیروهای متخصص است. داوطلبان واجد شرایط می توانند درخواست های خود را در مدت ۴ ماه یا کمتر انجام دهند، و افرادی که مورد تأیید قرار گرفته باشند، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند و به آنها حق زندگی و کار در هر نقطه از کشور را می‌دهند.

برنامه نیروهای متخصص فدرال یکی از سه برنامه مهاجرت موجود در سیستم اکسپرس اینتری است. برنامه نیروهای متخصص فدرال بسیار محبوب است، زیرا کاندیداها در این برنامه نیازی به داشتن سابقه کار یا تحصیل در کانادا ندارند. هر کسی می‌تواند از هر کجای دنیا درخواست خود را ارسال نماید.

برنامه نیروهای متخصص فدرال یک برنامه رقابتی است. داوطلبان واجد شرایط با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی مبتنی بر امتیاز (CRS) با یکدیگر به رقابت می پردازند. داوطلبان برای سن، تحصیلات، توانایی زبان، سابقه کار و سایر عوامل امتیاز کسب می‌کنند. فقط آن دسته از کاندیداها که بالاترین امتیاز را دارند می‌توانند درخواست‌های رسمی برای اقامت دائم کانادا را ارائه دهند.

۲- تحصیل در بریتیش کلمبیا

برای کسانی که در برنامه اکسپرس اینتری امکان رقابت با سایرین را ندارند، تحصیل در ونکوور کانادا می تواند گامی بزرگ در جهت مهاجرت دائم به ونکوور باشد. به پایان رساندن یک دوره تحصیلی بعد از متوسطه در بریتیش کلمبیا نه تنها منجر به کسب امتیاز بیشتر برای اکسپرس اینتری می‌شود، بلکه می‌تواند شما را برای واجد شرایط بودن در برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا نیز واجد شرایط کند.

بیشتر دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل، مجاز به درخواست اجازه کار پس از فارغ التحصیلی هستند که به آنها این امکان را می‌دهد تا بتوانند به مدت سه سال در کانادا بمانید و برای ایجاد سابقه کار تلاش نمایند.

۳- برنامه‌های نامزدی استانی بریتیش کلمبیا

برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) مجموعه ای از روندهای مهاجرتی است که به بریتیش کلمبیا اجازه می‌دهد نیروهای کار خارجی را برای اقامت دائم کانادا معرفی کند. برنامه استانی بریتیش کلمبیا دو دسته اصلی دارد: یکی برای نیروهای کاری، با مهارت های مورد نیاز استان و دیگری برای کارآفرینان با تجربه و منابع مالی برای ایجاد یک کسب و کار در استان.

برای روندهای مهاجرتی استانی که در آن نیروهای دارای تخصص مد نظر هستند، متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا ارائه دهند یا یک دوره تحصیلی تکمیلی را در یک دانشگاه بریتیش کلمبیا به اتمام برسانند.

برای روند کارآفرینی از طریق بریتیش کلمبیا، متقاضیان باید چندین سال تجربه داشته و یا مدیریت کسب و کار خود را داشته باشند. همچنین متقاضیان باید برای ایجاد حداقل ۱۰۰،۰۰۰ دلار کانادا برای ایجاد کسب و کار خود در بریتیش کلمبیا و سرمایه گذاری در ونکوور آمادگی داشته باشند.

 

۴- اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از موارد مورد علاقه زوج های جوان برای اخذ اقامت، این است که به کشورهای مورد علاقه خود از طریق ویزای توریستی سفر نموده و فرزند خود را در آن کشورها به دنیا بیاورند تا بتوانند برای خود و فرزندشان اقامت و تابعیت اخذ نمایند. کشورهای جهان از لحاظ عرف بین المللی به دودسته تابع اصل خون و تابع اصل خاک تقسیم بندی می شوند. کشورهای تابع اصل خون مانند ایران و آلمان تنها به فرزندانی که یکی از والدینشان ایرانی باشد اقامت و تابعیت اعطا می کنند ولی کشورهایی مانند کانادا و برزیل به تمامی کودکان متولد این کشور تابعیت کشورهایشان را اعطا می نمایند. همچنین والدین کودک نیز اقامت این کشورها را دارا خواهند شد. طبق قانون کانادا، اگر کودکی در کشتی های کانادایی و هواپیماهایی که در این کشور رفت آمد می کنند متولد شود شهروند کانادا به حساب می آید و حقوق شهروندی را برای او عرضه می کنند و می تواند پاسپورت کانادا را اخذ نماید‌.

۵- مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از طرق مهاجرت به کانادا ازدواج با یک فرد کانادایی یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد می باشد. اما باید در نظر داشت که نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء استفاده گرایانه و متقلبانه سایت های همسر یابی غیر قانونی و افراد واسطه جهت ازدواج صوری اقدامی را انجام داد. به دلیل پیچیدگی اخذ ویزا از طریق، اکیداً به شما پیشنهاد می شود که کلیه اقدامات پرونده خود را زیر نظر وکلای بین المللی انجام دهید.

در آخر باید گفت مهاجرت از جایی به جای دیگر، حتی شهری به شهر دیگر، چالش های خاص خود را دارد. اما اگر شما برای مهاجرت به ونکوور جدی هستید، توصیه می شود برای شناختن ابعاد فردی، روحی و روانی مهاجرت با افرادی که سابقه انجام مهاجرت را دارند هم کلام شوید. و سخن آخر، مهاجرت معقوله ای فرسایشی و گاها پیچیده است. تصور سادگی در انجام این کار خیال خامی است که تبلیغات سو و رسانه های زرد آن را انتشار می دهند. اگر برای انجام مهاجرت جدی هستید، برای مشاوره و تسهیل روند آن به یک وکیل معتبر مهاجرت مراجعه نمایید.

 

انتهای خبر/

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.