به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 416 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 156 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٤ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. 

 وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 11 هزار و 988 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: امروز 404 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(٦٢ درصد) و گچساران (١٨ درصد ) و بقیه موارد  ر سایر شهرستانهای استان می باشند .

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون بحرانی است اما هر لحظه ممکن است با طغیان این ویروس که مرداد و شهریور با آن مواجه بودیم باز هم مواجه شویم.

وی خاطر نشان کرد: کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله‌ جدی صورت نگیرد، مشکلات عدیده ای را پدید خواهد آورد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راههای  موجود  شامل رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌ های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری می باشد.