کد خبر : 121934
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 ژانویه 2021 - 18:53

آشنایی مختصر با کشور کانادا و ایالتهای آن

آشنایی مختصر با کشور کانادا و ایالتهای آن

اثبات نیوز؛     آشنایی با کشور کانادا کشور کانادا در نیمه شمالی آمریکای شمالی واقع شده است. قلمرو آن در عرض قاره گسترده است و از این رو توسط اقیانوس آرام در غرب خود و اقیانوس اطلس در شرق آن سرچشمه می گیرد. در شمال، کانادا با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با

اثبات نیوز؛

 

 

آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا در نیمه شمالی آمریکای شمالی واقع شده است. قلمرو آن در عرض قاره گسترده است و از این رو توسط اقیانوس آرام در غرب خود و اقیانوس اطلس در شرق آن سرچشمه می گیرد. در شمال، کانادا با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده هم مرز است. از نظر مساحت، کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان است.

 

سابقه طولانی مهاجرت این کشور باعث شده است که کانادا به خانه پذیرای مردم از سراسر جهان تبدیل شود. امروز، از هر پنج تولد در کانادا، یکی متولد غیر کانادایی است. این بالاترین نسبت در بین کشورهای گروه ۸ است.

 

منشور حقوق و آزادی کانادا سندی است که به طور خلاصه حقوق و آزادی های کانادایی ها که در جامعه آزاد و دموکراتیک لازم است، بیان می کند. این بخشی جدایی ناپذیر از قانون اساسی کشور است. این منشورآزادیهای اساسی همچون: آزادی بیان، آزادی اجتماع، آزادی مذهب، حقوق قانونی، حق برابری و حقوق زبانی را محافظت و به رسمیت می شناسد.

 

کانادا کشوری دو زبانه است که انگلیسی و فرانسوی از زبان های رسمی این کشور به شمار می روند. مطابق منشور حقوق و آزادیها، هر دو زبان نسبت به کلیه خدمات دولت کانادا از وضعیت برابر برخوردارند. نیوبرانزویک تنها استان است که به طور رسمی وضعیت مساوی فرانسه و انگلیسی را در سطح استان به رسمیت می شناسد.

 

برخی از حقایق کانادا در جدول ذیل عنوان شده است.

 

شرایط اقتصادی کشور کانادا

کانادا با یک اقتصاد بسیار پیشرفته و سطح بالای زندگی به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود. کانادا دوازدهمین صادر کننده بزرگ جهان است. از برترین ایالت های اقتصادی کانادا می توان به ایالت انتاریو کبک اشاره کرد. صنعت تولید کبک با موفقیت در حال کار است و کل تولید را در این کشور حفظ می کند.

 

به واسطه شرایط جغرافیای کشور کانادا، از مهم ترین منابع اقتصادی این کشور کشاورزی و ماهیگیری است. از دیگر صنایع پردرآمد کشور کانادا، صنعت نفت و چوب می باشد که بخش اعظمی از درآمد این کشور را تامین می کند.

 

بخش خدمات بزرگترین بخش اقتصادی کانادا را به خود اختصاص داده است. بخش خدمات اقتصاد کانادا بسیار گسترده و متنوع است. در بخش خدمات می توان به مراقبت های بهداشتی، امور مالی، آموزش و خوراک اشاره کرد. چشم انداز در بعضی از صنایع دیگر از جمله فناوری، گردشگری، خدمات علمی و فنی، خدمات تجاری و بخش دیجیتال به سرعت در حال گسترش است.

 

فرهنگ در کشور کانادا

فرهنگ کانادا در درجه اول تحت تأثیر فرهنگ ها و سنت های مختلف اروپایی از ملیت های تشکیل دهنده آن، به ویژه فرهنگ انگلیس و فرانسه است. همچنین تأثیراتی از فرهنگ مردمان بومی آن و همسایگان همچون آمریکا دیده می شود.

ارزش های اصلی کانادایی شامل انصاف، برابری و عدالت اجتماعی است. این امر با رویکرد کشور در زمینه حاکمیت که شامل مراقبت های بهداشتی عمومی، مالیات بالاتر برای ترویج توزیع مجدد ثروت، قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان، لغو مجازات اعدام و سرکوب سیاست های راست گرایانه، مشهود است. به طور کلی کانادا نسبت به سایر فرهنگ ها و مذاهب دارای نگرش بسیار باز و قابل پذیرش است.

 

فرهنگ مردم کانادا

 

 

کانادایی ها عموما مودب، صبور و نسبتاً غیررسمی هستند. مانند هر کشور بزرگ، تغییرات زیادی در آداب و رسوم و قوانین و مقررات از یک منطقه به منطقه دیگر وجود دارد. بدیهی ترین تفاوت در استان کبک مشهود می باشد که زبان فرانسه معمول تر از زبان انگلیسی است.

 

کانادا کشوری وسیع است که تفاوت های فرهنگی قابل توجهی در مناطق خود دارد. در سال ۱۸۶۷ خودمختار شد و در سال ۱۹۸۲، روابط استعماری خود با انگلیس را قطع کرد. با این حال، کانادا پیوندهای خود را با سلطنت به عنوان عضو مشترک المنافع ملل حفظ می کند.

 

کانادا کشوری با تابعیت دوگانه است، (فرانسه کانادا و انگلیسی کانادا) که ریشه در تسخیر انگلیس مستعمره فرانسه (اطراف کبک و انتاریو) در سال ۱۷۶۰ دارد. این میراث دوگانه بر مسائل سیاسی و اجتماعی مربوط به این کشور حاکم است و تا حدی مردم خود را دو قطبی کرده است. جامعه فرانسوی زبان به شدت از منشأ فرهنگی و زبان خود دفاع می کنند و در برابر جذب مقاومت نشان می دهند.

 

ایالتهای کانادا

کانادا ۱۰ ایالت و ۳ قلمرو را به رسمیت شمرده است. متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیحی از ایالت های کانادا و محل زندگی خود در این کشور کسب نمایند.

 

ایالت های کانادا

 

 

فلذا موسسه آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان، در اختیارشان قرار داده است.

 

۱- ایالت آلبرتا

۲- ایالت بریتیش کلمبیا

۳- ایالت ساسکاچوان

۴- ایالت مانیتوبا

۵- ایالت انتاریو

۶- ایالت کبک

۷- ایالت نیوبرانزویک

۸- ایالت نوا اسکوشیا

۹- ایالت جزیره پرنس ادوارد

برترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

در حال حاضر حدود ۴۴ درصد ایرانی ها در شهر تورنتو، ۲۲ درصد در شهر ونکوور، ۱۰ درصد در مونترال، ۵ درصد در اتاوا و ۱۹ درصد در سایر شهرهای کانادا مستقر هستند.

 

برترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

 

 

از همین رو ایرانیان سه ایالت انتاریو، بریتیش کلمبیا و ایالت کبک را به عنوان مقاصد نهایی خود انتخاب می نمایند.

 

۱- مهاجرت به ایالت انتاریو

بیشترین تعداد ایرانیان در ایالت انتاریو مستقر شده اند. ایالت اونتاریو با وجود شهرهای تورنتو و اتاوا بیشترین میزان ایرانیان را در خود جای داده است. این ایالت با ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای مهاجران و سیستم آموزشی ایده آل، بستر مناسبی برای زندگی می باشد.

 

از مطرخ ترین دانشگاه های ایالت انتاریو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

University of Toronto

Western University

York University

University of Waterloo

McMaster University

University of Ottawa

Ryerson University

۲- مهاجرت به ایالت بریتیش کلمبیا

پس از ایالت انتاریو، ایالت بریتیش کلمبیا بیشترین تعداد ایرانیان را در خود جای داده است. این ایالت یکی از برترین مناط و ایالت های کانادا برای زندگی است. فرصت های مناسب کار و حضور دانشگاه های طراز اول از مهم ترین وییگی های این ایالت برای جذب مهاجران می باشد.

 

از دیگر نکاتی که مهاجران ایرانی این ایالت را برای زندگی انتخاب می نمایند، می توان به شرای مناسب آب و هوایی این ایالت اشاره کرد.

 

۳- مهاجرت به ایالت کبک

ایالت فرانسوی زبان کبک با فراهم آوردن شرایط اقامتی برای مهاجران، مکانی ایده آل برای کسب اقامت کانادا به احتساب می آید. از دیگر مزایای در نظر گرفته شده برای مهاجران، هزینه های پایین زندگی و تحصیل در این ایالت می باشد. مهاجران در صورت به حد نصاب رسیدن حداقل امتیاز برای سیستم امتیاز بندی کبک و یا حتی تحصیل در این کشور از روش PEQ قادر خواهند بود اقامت کانادا را دریافت نمایند. این نکات تاثیر بسزایی برای انتخاب کبک از جانب مهاجران ایرانی می باشد.

 

روش های مهاجرت به کانادا

در حال حاضر کشور کانادا به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا شناخته می شود و سالیه تعداد زیادی از مهاجران برای زندگی این کشور را انتخاب می نمایند.

 

مهاجرت به کانادا تا چه حد امکان پذیر است؟ برای پاسخ به این سوال و آشنایی با مهاجرین موفق در کانادا، مقاله مهاجرت به کانادا https://arianaabroad.com/ را مطالعه بفرمایید.

 

۳ روش اصلی برای مهاجرت به کانادا به شرح زیر می باشد.

 

۱- مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از روش های ورود به کشور کانادا، ویزای تحصیلی می باشد. دانشجویان با تحصیل در کانادا قادر خواهند بود برای اقامت این کشور اقدام نمایند. کشور کانادا با وجود دانشگاه های مطرح و سیستم آموزشی ایده آل، مقصد مناسبی برای افراد علاقه مند به ادامه تحصیل می باشد.

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور به مقاله تحصیل در کانادا مراجعه فرمایید.

 

۲- مهاجرت کاری به کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کار است. کشور کانادا روش های متفاوتی نظیر خود اشتغالی، استارت آپ، اکسپرس اینتری، نیروی متخصص کبک و برنامه های استانی را برای ورود مهاجران در نظر گرفته است. از همین رو در صورت واجد شرایط شدن در هر یک از برنامه های عنوان شده می توان برای کار در کانادا اقدام نمود.

 

جهت اطلاع از شرایط کار در کشور کانادا مقاله کار در کانادا را مطالعه فرمایید.

 

۳- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

ویزای سرمایه گذاری، مختص افرادی می باشد که قصد مهاجرت به کانادا به واسطه تمکن مالی خود را دارند. افراد در صورت سرمایه گذاری در کشور کانادا در سریع ترین زمان ممکن موفق به دریافت اقامت این کشور می شوند. از مزایای روش سرمایه گذاری که در مقاله سرمایه گذاری در کانادا به صورت کامل در وب سایت آریاناپارس مورد بررسی قرار گرفته است، محدودیت سنی و مدرک تحصیلی وجود ندارد.

 

انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.