کد خبر : 122604
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 فوریه 2021 - 19:12

دولت‌روحانی آخرین‌میخ را بر تابوت‌روزنامه‌ها کوبید

دولت‌روحانی آخرین‌میخ را بر تابوت‌روزنامه‌ها کوبید

اثبات نیوز؛  ✍ امین پارسا چاپ آگهی های مزایده و مناقصه در نشریات و روزنامه ها بعنوان اصلی ترین درآمد رسانه های مکتوب، تنها بارقه امید ادامه حیات این رسانه ها پس از گسترش دنیای اینترنت و مجازی بود. در این دولت با افزایش چندین ده برابری قیمت کاغذ، هزینه چاپ، زینک و لیتوگرافی، تعداد قابل

اثبات نیوز؛

 ✍ امین پارسا
چاپ آگهی های مزایده و مناقصه در نشریات و روزنامه ها بعنوان اصلی ترین درآمد رسانه های مکتوب، تنها بارقه امید ادامه حیات این رسانه ها پس از گسترش دنیای اینترنت و مجازی بود.
در این دولت با افزایش چندین ده برابری قیمت کاغذ، هزینه چاپ، زینک و لیتوگرافی، تعداد قابل توجهی از نشریات خصوصی و مستقل دچار بحران اقتصادی، ورشکستگی و به تبع تعطیلی شدند و دولت روحانی، در آخرین اقدام با حذف اجبار چاپ آگهی های مزایده و مناقصه دولتی در روزنامه ها و نشریات میخ آخر را بر تابوت نشریات مکتوب کوبید تا در آخرین ماه های عمر خود، کلکسیون نابودی رسانه های کاغذی را تکمیل کرده باشد.
در برآوردی که خود دولت در خبر منتشر شده مبنی بر حذف آگهی های دولتی از نشریات منتشر کرده است، عنوان داشته، ۵۰۰ میلیارد تومان در هزینه های دولت جهت چاپ آگهی صرفه جویی می‌شود و این یعنی ضرر ۵۰۰ میلیارد تومانی که دولت در سال به روزنامه ها وارد می‌کند.
حال اگر دولت تضمین می‌کند این رقم را در یارانه نشریات جبران کند که بعید می‌دانیم، چرا که اگر قصد حمایت داشت این طرح را مصوب نمی کرد، که می‌توان به بقا نشریات مکتوب امیدوار بود، ولی اگر مثل خیلی از مصوبات، این طرح هم بدون نگاه کارشناسی انجام شده است، مطمئن باشید بزودی گیشه روزنامه فروشی ها خالی از روزنامه و مجله خواهد شد و دولتی که با شعارهای فرهنگی روی کار آمد، قاتل نشریات مکتوب لقب خواهد گرفت.

جهت دریافت متن کامل آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد)، اینجا کلیک نمائید.

منبع خبر

انتهای خبر/

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.