کد خبر : 123512
تاریخ انتشار : جمعه 5 مارس 2021 - 14:57

آشنایی با جدیدترین روش های کاشت مو

آشنایی با جدیدترین روش های کاشت مو

اثبات نیوز؛ تا زمانی که پیوند زدن سلول‌های بنیادی، از نظر کلینیکی و پایدار بودن تایید شود، تنها یک روش وجود دارد که نسبت به بقیه برجسته‌تر به نظر می‌آید. برای پیدا کردن تجربه‌هایی که شما را به احتیاط وا می‌دارند، لازم نیست زیاد جست و جو کنید. به سراغ کسانی بروید که موهای سرشان،

اثبات نیوز؛

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

تا زمانی که پیوند زدن سلول‌های بنیادی، از نظر کلینیکی و پایدار بودن تایید شود، تنها یک روش وجود دارد که نسبت به بقیه برجسته‌تر به نظر می‌آید.

برای پیدا کردن تجربه‌هایی که شما را به احتیاط وا می‌دارند، لازم نیست زیاد جست و جو کنید. به سراغ کسانی بروید که موهای سرشان، به جای داشتن حالتی طبیعی و زیبا، مانند یک عروسک مصنوعی شده‌است! اما داستان‌های زیادی در مورد عمل کاشت موی موفق نیز وجود دارد. درباره مردانی که جراحی آن‌ها آنقدر موفقیت آمیز بوده که مدل موی قدیمیشان را به کلی از بین برده و آنان را دوباره جوان ساخته‌است. اگر می‌خواهید جز گروه دوم باشید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که جدیدترین روش کاشت مو چیست؟ قابل اطمینان‌ترین روش امروزی کدام است؟ چه انتظاری از روش‌های آتی داریم و به عبارت دیگر، چه زمانی پیوند سلول‌های بنیادی عملی خواهد شد؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

ریزش مو و جدیدترین روش درمان آن

هدف از کاشت یا پیوند مو در مردان و زنان، درمان ناحیه‌هایی است که ریزش پیدا کرده‌اند. ریزش مو، به دلایل ژنتیکی، هورمونی و افزایش سن رخ می‌دهد. اگرچه معمولا مردان دچار این مشکل می‌شوند اما ریزش مو در زنان نیز مانند مردان متداول است. کاشت مو، تنها روشی است که می‌تواند تراکم موها را افزایش دهد و موی سر شما را پرپشت کند. با پیوند زدن مو، می‌توان تراکم موی سر، ابروها، مژه‌ها، ریش و نواحی دیگری که مو در آن‌ها رشد می‌کند را احیا کرد.

FIT چیست؟

استاندارد طلایی کنونی برای کاشت مو، Follicular Unit Extraction (استخراج واحد فولیکولی) یا به اختصار FUE است که ما در ایران این روش کاشت مو را با نام FIT می شناسیم. FUE تکنیک جراحی پیشرفته برای ترمیم موهاست و نسبت به روش سنتی کاشت مو، آسیب کمتری به بیمار وارد می‌کند. این روش، هیچ زخم خطی شکلی باقی نمی‌گذارد و نیازی به بخیه ندارد. با کاشت مو به روش FIT، فولیکول‌ها یکی یکی از ناحیه اهدا کننده پوست سر(معمولا قسمت عقبی سر که ریزش مو در آن رخ نمی‌دهد) شما جدا می‌شوند. سپس فولیکول به قسمت‌های کم مو یا طاس سر پیوند زده می‌شود. FIT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو، می‌تواند به صورت دستی یا به وسیله رباتی که دکتر شما آن را کنترل می‌کند، انجام شود. این عمل، عملی سرپایی بوده و شما می‌توانید در همان روز جراحی به خانه بازگردید.

هزینه FIT چه قدر است؟

مدت زمان جراحی و قیمت هر نوعی از کاشت مو، وابسته به تعداد فولیکول‌هایی است که جا به جا می‌شوند. خود این جا به جایی، وابسته به میزان پوشش در طی پروسه است. چند هزار فولیکول می‌توانند در یک جلسه ۵ تا ۱۰ ساعته پیوند زده شوند که این تعداد، استاندارد است. افرادی که موهای کم پشت‌تر و ریزش موی بیشتری داشته‌اند، نیاز به جلسات متعددی دارند.

نتایج کاشت مو به روش FIT

موهای پیوند زده شده، درست مانند موهای ناحیه اهدا کننده رشد کرده و فرق سر و خط مو را پوشش خواهند داد. موها، بدون توجه به این که جا به جا شده‌اند، به خوبی در مکان جدید خود رشد می‌کنند. تقریبا یک سال طول می‌کشد تا به طور کامل رشد کنند تا بتوان میزان موفیقت آمیز بودن جراحی را اندازه گرفت. زیرا موهای پیوندی، معمولا پس از چند ماه به طور کامل ریزش پیدا کرده و دوباره از نو رشد می‌کنند. این ریزش کاملا طبیعی است، پس به آن اطمینان کنید و تا ۶ الی ۱۲ ماه صبور بمانید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

جدیدترین روش کاشت مو در آینده نزدیک

شایعه‌ها درباره آینده کاشت مو حقیقت دارند. کاشت به روش سلول‌های بنیادی، در دست بررسی در مطالعات کلینیکی است. با توجه به پیشرفت روند تحقیقاتی در ژاپن و انگلیس، این روش احتمالا در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۷ در این کشور‌ها در دسترس خواهد بود.

پروسه کاشت مو با سلول‌های بنیادی، به شیوه‌های مختلف در حال آزمایش است اما همه این شیوه‌ها، کلیت مشترکی دارند. جراح پوست و مو، ابتدا قسمتی از بافت بیمار را برمی‌دارد و آن را به آزمایشگاه شرکت ارسال می‌کند. سپس بهترین سلول‌های انتخابی، در آزمایشگاه از بافت استخراج می‌شوند. این سلول‌ها تکثیر شده و دوباره برای جراح ارسال می‌شوند. پزشک، سلول‌ها را به پوست سر بیمار پیوند می‌زند و پس از ۶ الی ۱۲ ماه، موهای جدید رشد خواهند کرد.

مطالعات دیگری نیز در حال انجام هستند که از سلول‌های آلوژنیک(از شخص اهدا کننده دیگر) استفاده می‌کنند. محدودیت این روش، عدم شباهت نوع موها در افراد مختلف است. برای مثال، شخصی با موهای قرمز فر، نمی‌تواند از شخصی با موهای صاف قهوه‌ای پیوند  دریافت کند.

روش‌های امروزی کاشت مو در اروپا

روش‌های زیر، در حال حاضر پیشرفته‌ترین روش‌های مورد استفاده در کلینیک‌های برتر  سراسر اروپا هستند.

۱- روش Micro Graft

پیشرفته‌ترین تکنیک روش در بین شیوه‌های کاشت مو به روش میکروگرافت است. زیرا فولیکول‌های مو بدون نیاز به برش، استخراج و پیوند زده می‌شوند. در این روش، جای هیچ زخم باقی نمی‌ماند. مو‌ها معمولا از نواحی گیجگاهی، پس سری و آهیانه کف سر استخراج می‌شوند و استخراج به شکلی است که تراکم موی این نواحی حفظ شود.

۲-روش FUSS(Follicular Unit Strip Surgery یا عمل جراحی نوار فولیکولی):

این روش، کمی تهاجمی تر است. نواری به طول ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر، از پشت گردن بریده می‌شود. سپس این نوار، به میکرو واحد‌های فولیکولی تقسیم شده و در میکرو بریدگی‌هایی از پیش آماده شده پیوند زده می‌شود تا بازسازی انجام شود. خط مویی خارجی ساخته شده از میکرو برش‌ها، از زاویه بیرونی دیده می‌شود و باید ظاهری طبیعی داشته‌باشد. میکرو برش‌های دیگر، به منظور افزایش تراکم موها و پرپشت‌تر شدن آن‌ها انجام می‌شوند.این پروسه، نیاز به بیهوشی بیمار دارد. ِFUSS به عنوان جدید‌ترین روش کاشت مو در بسیاری از پیشرفته‌ترین کلینیک‌های اروپا ارائه می‌شود.

کاشت مو به روش FUSS

۳-کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی:

فولیکول موجود در ریشه سلول بنیادی، برای درمان ریزش موی پیشرفته استفاده می‌شود. این تکنولوزی، جدید است و از سلول‌های بنیادی خود بیمار استفاده می‌کند. فولیکول مو نوعی سلول منحصر به فرد است که می‌تواند به انواعی از سلول‌ها  در بدن تقسیم شود و بافت مورد نظر را توسعه دهد. به آن‌ها، سلول‌های ریشه‌ای نیز گفته‌ می‌شود زیرا می‌توانند تقسیم شده و به هر نوع دیگری از سلول تبدیل شوند.

این نوع کاشت مو، یک جراحی سرپایی است که مقدار درد بیمار را به اندازه قابل توجهی کاهش داده و پروسه درمان را تسریع می‌کند.

۴-روش DHI(Direct hair implantation یا کاشت مستقیم مو):

روشی بسیار پیشرفته در زمینه کاشت مو است که مزیت‌های بسیاری دارد. با این روش، در عرض ۵ الی ۷ ساعت صاحب ظاهری جدید و مدل موی طبیعی خواهید شد. در طی پروسه، ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ فولیکول مو پیوند زده می‌شوند. DHI  به وسیله سوزنی به نام Choi pen انجام می‌شود.

کاشت مو به روش DHI

۵-کاشت مو با ربات ARTAS:

ARTAS رباتی بسیار پیشرفته است که به جراح در استخراج فولیکول مو کمک می‌کند. اگرچه هم اکنون این ربات در ایران موجود نیست، اما بدون شک در آینده پر طرفدار خواهد بود. ربات، بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ فولیکول را از نواحی مشخصی استخراج کرده، آن را برای مدتی سالم و فعال نگه می‌دارد و سپس با ایجاد شکاف در نواحی دریافت کننده، فولیکول‌ها را پیوند می‌زند. عمل جراحی با این دستگاه، نیاز به بیهوشی دارد و التهاب و درد خفیفی را پس از عمل تجربه خواهید کرد.

جهت دریافت وقت و مشاوره رایگان کاشت مو از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشد :

  • خط ویژه : ۴۸۴۶۷ – ۰۲۱
  • ارسال عکس (واتس اپ) : ۰۹۱۲۹۶۸۰۷۵۵

منبع : کلینیک رونیا

انتهای خبر/

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.