کد خبر : 131220
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 10 آگوست 2021 - 15:42

وعده متفاوت زاکانی برای اداره شهرداری تهران

وعده متفاوت زاکانی برای اداره شهرداری تهران

اثبات نیوز؛ گروه سیاسی:روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اعضای جدید شورای شهر تهران صبح دیروز بعد از بررسی برنامه علیرضا زاکانی- تنها نامزد شهرداری حاضر در جلسه شورا- او را به‌عنوان شهردار پایتخت انتخاب کردند. منتخب شورای ششم برای اداره تهران، ۲۴ وعده مکتوب ارائه کرده است که اگر دو مورد از آن‌ها واقعا اجرایی شود،

اثبات نیوز؛

گروه سیاسی:روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اعضای جدید شورای شهر تهران صبح دیروز بعد از بررسی برنامه علیرضا زاکانی- تنها نامزد شهرداری حاضر در جلسه شورا- او را به‌عنوان شهردار پایتخت انتخاب کردند. منتخب شورای ششم برای اداره تهران، ۲۴ وعده مکتوب ارائه کرده است که اگر دو مورد از آن‌ها واقعا اجرایی شود، پایتخت یک‌بار برای همیشه از «ملک‌بازی» و «ترافیک» نجات پیدا می‌کند. 
در این برنامه زاکانی برای شهرداری تهران؛ بر «کاهش فاصله قیمت املاک شمال و جنوب شهر» و «به‌روزرسانی حداقل ارزش املاک در محاسبات عوارض» در کنار «اخذ بهای واقعی از خدمات شهری» تاکید شده است.
این موارد، تکه‌های پازل «شارژ شهری» است که از سال‌های دور در کلان‌شهر‌های جهان در قالب «عوارض سالانه بر املاک» دریافت می‌شود؛ اما در تهران هیچ زمان «جسارت لازم» برای دریافت آن نبوده است.«شارژ شهری» در مقیاس کوچکی از شهر -برج مسکونی- با فرمول «اخذ شارژ بیشتر از دریافت‌کنندگان خدمات بیشتر» اعمال می‌شود. در تهران، اما به‌دلیل معیوب بودن فرمول، ساکنان شمال میهمان شهرداری هستند. «عوارض تردد» نیز در دستورکار شهردار جدید است.پارلمان ششم سکاندار جدید ساختمان بهشت را انتخاب کرد. او در صحبت‌های شفاهی و برنامه مکتوب خود ۲+۲۲ وعده به تهرانی‌ها برای ایجاد تحول در اداره شهر داده است. وعده‌هایی که برخی از آن‌ها تاکنون حتی در کلام شهرداران گذشته پایتخت نیز نبوده، اما مطابق با الگوی جهانی اداره شهرها، می‌تواند ریل اداره شهر را تغییر دهد به شرط آنکه جسارت و عزم جدی برای اجرای آن‌ها وجود داشته باشد.
علیرضا زاکانی روز گذشته با ۱۸ رای اعضای شورای شهر، در حالی به عنوان شهردار جدید پایتخت تعیین شد که در این مرحله از انتخابات هیچ نامزد دیگری با او برای ورود به بهشت رقابت نمی‌کرد. رای غیررسمی و غیرعلنی منتخبان شورای شهر ششم پیش از آغاز دوره رسمی فعالیت آن‌ها در روز چهارشنبه گذشته سبب شد تا روز گذشته صحن علنی شورای شهر برای رای‌گیری فقط به انتخاب یک نفر از میان یک نامزد بپردازد. طوری‌که از مجموع ۲۱ عضو شورا، ۱۸ نفر به علیرضا زاکانی تنها گزینه موجود برای تصدی سمت شهردار تهران رای دادند و سه عضو باقی‌مانده رای خود را به صورت سفید در گوی شیشه‌ای ریختند.
اشکال دیگری که به عملکرد شورای شهر در ابتدای دوره فعالیت پس از برگزاری جلسات غیرعلنی بررسی نامزد‌های شهرداری و عدم صراحت لهجه در درخواست از تک‌نامزد شهرداری برای ارائه راهکار دقیق جهت رفع چالش­‌های شهر وارد است.
با این حال اعضای شورای شهر ششم روز گذشته پس از انتخاب علیرضا جاوید به عنوان سرپرست شهرداری، علیرضا زاکانی تک‌نامزد حاضر برای تصدی شهرداری تهران را به تریبون فراخواندند تا به صورت شفاهی و برای نخستین‌بار به توضیح برنامه‌های خود برای اداره شهر تا سال ۱۴۰۴ بپردازد.
وعده متفاوت شهردار پایتخت
پیش از این زاکانی به عنوان نامزد انتخابات شهردار تهران، در قالب یک برنامه ۶۲ صفحه‌­ای به طرح مشکلات شهر تهران از نگاه خود، مطالبه شهروندان تهرانی از شهرداری براساس نتایج نظرسنجی انجام شده در سال ۹۹ و برنامه‌های خود برای اداره پایتخت پرداخته بود. این برنامه اگرچه برخی راهکار‌ها برای رفع مشکلات فعلی شهر تهران را ارائه کرده، اما حاوی چند اشکال اساسی و مهم است.
کلی‌­گویی، لکنت‌­زبان در اعلام جراحی خودرویی و ملکی در شهر و غیبت جواب مسائل شهر سه اشکال اساسی برنامه مکتوب ارائه شده از سوی شهردار جدید تهران است که بخش زیادی از آن‌ها در جریان توضیحات ارائه شده در صحن علنی روز گذشته شورا همچنان بی‌پاسخ و مبهم باقی ماند.
از نگاه زاکانی وضعیت شهر تهران در شش محور قابل دسته‌بندی است. او در برنامه مکتوب خود به آلودگی هوا در شهر تهران اشاره داشته که معادل ۳۵۰ روز یک‌سال را احاطه کرده است و در عین حال وابستگی ۶۵ درصدی بودجه شهرداری به تراکم­‌فروشی (البته این سهم در بودجه امسال حدود ۲۵ درصد است)، عدم شفافیت کاری در شهرداری، بدهی ۷۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری (البته بدهی در حال حاضر زیر این رقم است و روز گذشته به عددی در حدود ۶۶ هزار میلیارد تومان اشاره کرد)، ساختار فربه شهرداری و مشارکت کم مردم در اداره شهر را موضوعات مهم فعلی شهر تهران عنوان کرده است.
زاکانی براساس نظرسنجی‌های انجام شده از شهروندان تهرانی، مطالبه آن‌ها از تیم مدیریت شهری را در چهار گروه اصلی دسته‌بندی کرده است. تقویت مترو، کاهش آلودگی، افزایش و تقویت خدمات آنلاین در شهر و زیست‌­پذیر شدن شهر چهار مطالبه اصلی شهروندان از مدیریت شهری است.
با این‌حال مطابق با این نظرسنجی­‌ها، شهر تهران دارای چالش‌های مهمی شامل­ عدم تعیین تکلیف دامنه اختیار و وظایف دفاتر خدمات الکترونیک و موازی­‌کاری با شهرداری، تکمیل نبودن فرآیند الکترونیکی اخذ عوارض، توزیع نامناسب کاربری سکونت و فعالیت در شهر، خودرومحور بودن ترددها، تحمیل ترافیک از شهر‌های اقماری تهران به پایتخت و فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی است. همچنین کمبود قطار مترو، توزیع ناعادلانه امکانات و خدمات در پهنه‌های شهری، پایین­‌بودن سرانه خدمات شهری در محله‌های کم­‌برخوردار و پایین شهر، ناکارآمدی در شیوه درآمدزایی برای بودجه شهرداری و بالا بودن قیمت تمام شده پروژه‌های شهری از دیگر چالش­‌های اساسی در نظام اداره شهر تهران است که روزانه شهروندان با آن گرفتار هستند.
علیرضا زاکانی در بخشی از برنامه مکتوب خود به تشریح برنامه‌ها و ارائه وعده‌های خود پرداخته است.
در این برنامه برای دو مساله عمده شهر تهران شامل «ترافیک و آلودگی هوا» و «تنگنای مالی، دوقطبی خدمات در شهر و انجماد املاک» راهکار‌هایی به صورت تکه تکه و بدون ذکر جزئیات ارائه شده که تاکنون هیچ شهرداری به غیراز محمدعلی نجفی، جسارت اشاره و بیان آن‌ها را نداشته است.
این راهکار‌ها از یکسو اخذ عوارض تردد از خودرو‌ها در جریان ترافیک و اصلاح نظام اخذ عوارض سالانه خودرو براساس آلایندگی خودرو‌ها و از سوی دیگر به روزرسانی حداقل ارزش املاک و اخذ بهای واقعی خدمات شهری است. کارشناسان شهری با اشاره به الگوی جهانی اداره کلان‌شهر‌ها معتقدند اگرچه این دو راهکار می‌تواند مبنای اصلی برای گره‌گشایی از گرفتاری‌های اداره شهر تهران باشد، اما اجرای آن‌ها همچون انجام یک جراحی سخت، نیازمند جسارت و عزم راسخ است.
به طوری‌که در قالب راهکار نخست که به شکل کلی و بدون توضیح لازم در برنامه آمده است از یکسو مسیر اخذ عوارض تردد از خودرو‌های شخصی که استفاده بیشتری از معابر شهری می‌برند و در مقابل هزینه بیشتری هم به شهر تحمیل می‌کنند دریافت می‌شود و از سوی دیگر هزینه عوارض سالانه دریافتی از خودروسواران به نسبت تحمیل عارضه بیشتر، عوارض بیشتر، تعیین می‌شود. هرچند این راهکار می‌تواند در ابتدا در میان خودروسواران یک نوع نارضایتی ایجاد کند، اما نتایج اجرای آن در سایر کلان‌شهر‌های دنیا نشان می‌دهد بلافاصله اثرات مثبت آن بر شهر و زندگی شهروندان آشکار می‌شود و در نهایت منجر به ایجاد یک رضایتمندی عمومی خواهد شد.
راهکار دیگر یعنی به روزرسانی ارزش املاک و اخذ بهای واقعی خدمات یا همان شارژ شهری است که نه چندان صریح در قالب این برنامه به آن اشاره شده است. کارشناسان شهری عنوان می‌کنند شهر همانند یک برج مسکونی است که هزینه‌های آن باید از سوی مالکان آن پرداخت شود نه کارکنان و خدمتگزاران آن؛ بنابراین هر فردی که سهم بیشتری از آن را دارد باید هزینه بیشتری بابت خدمات دریافتی از آن برج یا همان شهر پرداخت کند. پایان دادن به نابرابری در سطح شهر از دیگر وعده‌های شهردار جدید پایتخت است. هرچند که به صورت کلی زاکانی در برنامه‌های خود به اتصال بودجه شهری به شارژ شهری به عنوان شاخص‌­ترین منبع مالی سالم و پایدار در الگوی جهانی اداره شهر‌ها اشاره کرده است، اما در برنامه مکتوب خود تنها به صورت کلی و تکه تکه از آن نام برده و روز گذشته نیز راهکار دقیق و منسجمی برای چگونگی از میان بردن نابرابری خدماتی در سطح شهر ارائه نداد.
ایجاد شفافیت فراگیر و جلب مشارکت مردم در اداره شهر از دیگر برنامه‌ها و وعده‌های زاکانی بود. او در صحبت‌های روز گذشته جلب اعتماد عمومی را منشأ ایجاد مسیر برای مشارکت شهروندان عنوان کرد. ایجاد حمل و نقل سریع و ارزان از برنامه‌های مطرح شده زاکانی هم در برنامه مکتوب و هم صحبت‌های شفاهی روز گذشته بود. هرچند که او در ابتدا به قول همکاری دولت برای پرداخت سهم تهران از منابع دولتی در این حوزه اشاره کرد، اما در ادامه به گونه‌­ای در این خصوص توضیح داد و از محدودیت منابع دولت سخن گفت که به نظر می‌رسد امید چندانی به اخذ کمک‌های دولتی ندارد. به ویژه آنجاکه عنوان کرد باید در درجه اول به جای توسعه ظرفیت، به فکر حفظ ظرفیت موجود از طریق بازسازی و تعمیر واگن­‌ها، اتوبوس‌ها و سایر مد‌های حمل و نقلی بود.
کارشناسان شهری به شهردار جدید توصیه می‌کنند اگر به جای اصرار به دریافت کمک از دولت، بر ظرفیت اخذ عوارض تردد و اخذ بهای واقعی خدمات در شهر تهران تمرکز شود این امیدواری وجود دارد که سالانه معادل نیمی از بودجه اداره شهر از این مسیر به صورت پایدار تامین شود.
تقویت درآمد پایدار در بودجه شهرداری با ایجاد قدرت تامین منابع پایدار مالی، تسهیل نوسازی بافت فرسوده تهران و توزیع منطقی ساخت و ساز‌ها بین شمال و جنوب از دیگر وعده‌های شهردار جدید تهران است. اگرچه در حوزه استفاده از ظرفیت بافت فرسوده، به ارائه تسهیلات ویژه برای نوسازی شهری اشاره کرد، اما توضیح مشخصی درباره چگونگی روند کاری نداشت.
دیگر قول زاکانی پرهیز از اخذ تصمیمات مغایر طرح تفصیلی، کاهش فاصله قیمت املاک شمال و جنوب، اصلاح فرآیند طولانی (۱۲ ماهه) صدور پروانه ساختمانی، تعیین تکلیف حدود اختیارات و وظایف دفاتر خدمات الکترونیک، مدیریت عرضه و تقاضای سفر‌های درون شهری، ایجاد انگیزه سرمایه­­‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های شهری، تقویت سهم دوچرخه در سفر‌های درون‌­شهری، افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی، اتصال تهران به شهر‌های جدید اطراف ظرف چهار سال، اخذ عوارض سوخت و نوسازی موتورسیکلت‌­ها با موتورسیکلت برقی است که چگونگی اجرایی شدن این موارد نیز نه تنها در برنامه مکتوب نیامده بلکه روز گذشته نیز مورد سوال اعضای شورای شهر قرار نگرفت.
اما «شناسایی بستر فساد در شهرداری ظرف ۶ ماه و حل آن ظرف یک‌سال» یکی از وعده‌های زاکانی بود که روز گذشته نیز درباره آن صحبت و عنوان کرد از چهار روش می‌توان به مبارزه با فساد در مجموعه شهرداری پرداخت.
روش نخست، سهل و آسان کردن مسیر‌های ارائه خدمت و کاهش پیچیدگی به گونه‌­ای که سطح دخالت افراد کاهش پیدا کند. دوم هوشمندسازی رویه‌ها به طوری‌که خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند، سوم آگاه‌سازی شهروندان نسبت به حقوق خود و چهارمین روش مبارزه با مفسدان و نظارت جدی بر رویه‌ها بود.
بهینه­‌سازی درصدی از منابع انسانی در سال اول، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی شهر و استفاده از نظر نخبگان در تصمیمات شهری نیز سه وعده پایانی علیرضا زاکانی برای ایجاد تغییر در شیوه اداره شهر طی چهار سال آینده است.
اگرچه در قالب برنامه ارائه شده از سوی شهردار جدید تهران به صورت کلی و تکه تکه مبنا و مسیر اصلی برای رفع تنگنای مالی در اداره شهر تامین منابع مالی پایدار ذکر شده، اما به نظر می‌رسد روز گذشته در زمان ارائه شفاهی برنامه‌های اداره شهر، یک چرخش در حوزه استفاده از این راهکار‌ها در دیدگاه سکاندار جدید بهشت به وجود آمده بود.
اوکه همواره در صحبت‌های خود بر ایجاد مشارکت مردمی برای اداره شهر تاکید داشت یکی از بال‌های اصلی ایجاد این نوع مشارکت را، به وجود آوردن رونق ساخت وساز با کاهش مراحل اخذ مجوز ساختمانی و تامین بخش مهمی از بودجه سالانه مطرح کرد و در بال دیگر بر ایجاد مسیر مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های شهری از طریق ایجاد حس اعتماد عمومی و یک معادله برد-برد تاکید داشت.
این در حالی است که اگرچه مسیر تامین مالی از بازار ساخت وساز از طریق یک جمعیت اقلیت ساده‌تر است، اما نمی‌تواند همچون اخذ بهای واقعی خدمات در شهر یک منبع مالی پایدار ایجاد کند. ضمن آنکه در مسیر نخست هیچ تحولی در اداره شهر ایجاد نخواهد شد و شهر همچنان بر مدار قبلی خواهد چرخید.
کارشناسان شهری همچنین برنامه شهردار جدید را حاوی یک خطا و تله بزرگ می‌دانند. یک خطا در حوزه ترافیکی به جهت تاکید بر به وجود آوردن نهضت ساخت پارکینگ شهری که خود بهانه‌ای برای استفاده راحت و آسان از خودرو‌های شخصی و ایجاد بار ترافیکی بیشتر است و تله دیگر امیدواری زیاد به اخذ سهم تهران از دولت با استفاده از تبصره ۱۲ است.
این در حالی است که مطالعه دقیق این تبصره قانونی نشان می‌دهد برای پرداخت کمک دولت به شهرداری از کلمه «می‌تواند» استفاده شده و بنابراین از این بابت تکلیف قطعی به دولت وارد نیست. علاوه بر این دو، شهردار جدید با آنکه به صراحت به بدهی شهرداری تهران اشاره کرد، اما از میزان دقیق مهم‌ترین دارایی شهر یعنی «املاک شهری» صحبت نکرده است. موضوعی که طی سال‌های اخیر حاشیه‌ها و ابهامات زیادی را ایجاد کرده بود.

منبع خبر

انتهای خبر/

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 23 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 23
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

chrome hearts outlet یکشنبه , 26 نوامبر 2023 - 19:14

I am commenting to let you understand of the magnificent discovery my princess undergone reading your site. She discovered a lot of issues, most notably what it is like to have an ideal giving mood to let certain people with no trouble thoroughly grasp some grueling subject matter. You really exceeded her expectations. Thank you for producing such essential, healthy, edifying and as well as unique tips about that topic to Mary.
chrome hearts outlet http://www.chromeheartstoreonline.com

kd 12 چهارشنبه , 13 دسامبر 2023 - 12:37

I really wanted to send a quick word so as to thank you for all the fabulous steps you are showing on this website. My extended internet research has at the end of the day been compensated with incredibly good concept to write about with my classmates and friends. I ‘d suppose that most of us readers are unquestionably endowed to exist in a superb community with very many special people with very helpful basics. I feel rather grateful to have used the website page and look forward to really more fun moments reading here. Thanks a lot once more for everything.
kd 12 http://www.kd12.org

kevin durant shoes چهارشنبه , 27 دسامبر 2023 - 16:45

I would like to express some thanks to this writer for bailing me out of this particular matter. Right after surfing through the world-wide-web and getting ways which were not pleasant, I thought my life was over. Existing without the approaches to the difficulties you’ve solved by means of the article content is a serious case, and those that could have negatively damaged my entire career if I had not encountered your web site. Your good talents and kindness in maneuvering every item was tremendous. I don’t know what I would have done if I had not come upon such a solution like this. I can also at this time look ahead to my future. Thanks a lot so much for the reliable and sensible guide. I won’t be reluctant to suggest the sites to any person who should get care on this area.
kevin durant shoes http://www.kd-shoes.us

kd 15 پنج‌شنبه , 28 دسامبر 2023 - 21:11

I must voice my love for your generosity giving support to individuals who have the need for help with this one field. Your very own dedication to getting the solution across had become exceptionally practical and have always encouraged men and women much like me to reach their endeavors. Your amazing informative instruction signifies so much a person like me and still more to my office workers. With thanks; from all of us.
kd 15 http://www.kd15.org

ggdb جمعه , 29 دسامبر 2023 - 22:08

There are definitely lots of particulars like that to take into consideration. That could be a nice point to deliver up. I supply the thoughts above as normal inspiration however clearly there are questions like the one you carry up the place crucial factor can be working in trustworthy good faith. I don?t know if finest practices have emerged round things like that, but I’m positive that your job is clearly identified as a fair game. Each girls and boys really feel the influence of just a second抯 pleasure, for the remainder of their lives.
ggdb http://www.goldengooseofficial.com

jordan outlet جمعه , 29 دسامبر 2023 - 23:15

Needed to write you one bit of word to help thank you very much yet again for those gorgeous methods you have documented on this site. This is so unbelievably generous with you giving easily precisely what a lot of folks would have advertised for an e-book to help with making some cash for their own end, specifically now that you might well have tried it if you ever wanted. Those inspiring ideas in addition acted as a good way to recognize that some people have the same eagerness really like my own to learn a little more with reference to this matter. I know there are a lot more enjoyable moments up front for folks who go through your blog.
jordan outlet http://www.cheapjordan.us

bape یکشنبه , 31 دسامبر 2023 - 5:40

I want to show my thanks to the writer just for bailing me out of such a matter. After looking out through the world wide web and meeting solutions which were not pleasant, I figured my entire life was well over. Existing without the strategies to the issues you have resolved as a result of your good post is a critical case, and the ones which may have badly damaged my career if I hadn’t discovered your web site. Your know-how and kindness in playing with all things was precious. I don’t know what I would’ve done if I hadn’t come across such a point like this. I am able to at this point look forward to my future. Thank you so much for your high quality and result oriented help. I will not hesitate to recommend your blog post to anyone who desires care about this topic.
bape http://www.bapesclothing.com

supreme clothing سه‌شنبه , 2 ژانویه 2024 - 6:12

I simply wanted to write down a quick word in order to say thanks to you for the splendid techniques you are posting on this website. My time-consuming internet lookup has at the end of the day been compensated with professional suggestions to talk about with my family. I ‘d state that that most of us visitors actually are very much fortunate to be in a perfect place with very many lovely individuals with very helpful things. I feel somewhat fortunate to have come across your entire weblog and look forward to tons of more fabulous times reading here. Thanks a lot again for a lot of things.
supreme clothing http://www.supremeclothingstore.com

off white hoodie چهارشنبه , 3 ژانویه 2024 - 17:26

I must get across my appreciation for your kind-heartedness for those people that really need guidance on this important theme. Your personal commitment to getting the message all through had been pretty invaluable and have usually empowered associates just like me to get to their ambitions. This interesting help entails a great deal to me and far more to my mates. Best wishes; from each one of us.
off white hoodie http://www.offwhitehoodies.us

cheap jordan پنج‌شنبه , 4 ژانویه 2024 - 23:48

I must show my gratitude for your kindness giving support to all those that have the need for assistance with this area. Your real commitment to getting the message all around appeared to be extraordinarily interesting and have continually made individuals just like me to achieve their objectives. Your amazing helpful report can mean this much to me and still more to my fellow workers. Regards; from all of us.
cheap jordan http://www.cheapjordanshoes.us.com

nike off white شنبه , 6 ژانویه 2024 - 5:58

I wanted to write down a simple comment to be able to thank you for some of the stunning pointers you are showing on this site. My prolonged internet look up has finally been rewarded with beneficial facts and techniques to go over with my pals. I ‘d say that most of us site visitors actually are undoubtedly fortunate to dwell in a useful site with so many wonderful professionals with very helpful guidelines. I feel very much happy to have discovered the weblog and look forward to some more amazing moments reading here. Thanks a lot once again for all the details.
nike off white http://www.offwhitexnike.com

jordan outlet یکشنبه , 7 ژانویه 2024 - 12:43

Thank you so much for providing individuals with such a brilliant possiblity to discover important secrets from here. It is often so awesome and jam-packed with amusement for me and my office fellow workers to visit your web site at least thrice a week to learn the latest secrets you have got. And indeed, I’m so actually contented with all the unique ideas you give. Certain 1 ideas in this article are in reality the simplest I’ve had.
jordan outlet http://www.jordan13.us.com

curry 6 چهارشنبه , 10 ژانویه 2024 - 2:08

I wish to express appreciation to the writer for rescuing me from this particular instance. After checking throughout the online world and meeting thoughts that were not productive, I assumed my entire life was done. Living devoid of the strategies to the issues you’ve fixed through your entire site is a crucial case, as well as the kind that might have badly damaged my entire career if I hadn’t come across your web page. Your personal skills and kindness in playing with a lot of things was vital. I don’t know what I would’ve done if I hadn’t come across such a stuff like this. I can at this time look ahead to my future. Thanks for your time so much for the impressive and results-oriented help. I will not hesitate to endorse your blog to any individual who needs counselling on this situation.
curry 6 http://www.curry6.net

kevin durant shoes پنج‌شنبه , 11 ژانویه 2024 - 8:07

I must show my affection for your generosity for individuals that actually need guidance on this important area. Your personal commitment to passing the solution all through had been extremely good and has regularly permitted people just like me to attain their targets. Your own useful publication indicates this much to me and especially to my mates. With thanks; from all of us.
kevin durant shoes http://www.kd-shoes.com

curry shoes جمعه , 12 ژانویه 2024 - 14:33

My wife and i got now more than happy Chris managed to do his inquiry while using the precious recommendations he came across through your blog. It is now and again perplexing just to happen to be freely giving strategies which usually people today might have been selling. And we also take into account we’ve got you to give thanks to for that. The specific explanations you’ve made, the simple blog navigation, the friendships you can give support to create – it’s got everything extraordinary, and it’s really helping our son and us know that this theme is awesome, which is wonderfully pressing. Thank you for everything!
curry shoes http://www.curry9.us

curry shoes دوشنبه , 15 ژانویه 2024 - 2:15

I intended to draft you a bit of note to give many thanks again with your unique guidelines you have shown at this time. This is simply pretty open-handed with people like you to grant publicly what exactly many individuals would’ve offered for sale as an e book to get some dough for their own end, specifically given that you might have done it in case you desired. Those techniques also worked to become great way to know that most people have the identical fervor just as mine to realize whole lot more in regard to this matter. I’m sure there are many more pleasant situations up front for people who take a look at your site.
curry shoes http://www.curry-8.us

golden goose francy سه‌شنبه , 16 ژانویه 2024 - 1:21

Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to find somebody with some unique ideas on this subject. realy thank you for beginning this up. this website is one thing that’s needed on the web, somebody with a little bit originality. useful job for bringing something new to the web!
golden goose francy http://www.goldengooseoutletus.com/francy-c-1_10/

kyrie irving shoes سه‌شنبه , 16 ژانویه 2024 - 4:37

I wanted to jot down a small note in order to express gratitude to you for some of the marvelous solutions you are showing on this website. My long internet investigation has now been recognized with pleasant points to share with my friends and classmates. I would mention that we readers are unequivocally endowed to dwell in a fabulous community with so many lovely people with insightful secrets. I feel truly lucky to have encountered the website page and look forward to many more exciting moments reading here. Thanks once more for a lot of things.
kyrie irving shoes http://www.kyrie.us.com

kyrie 5 spongebob چهارشنبه , 17 ژانویه 2024 - 4:33

Thank you for your entire efforts on this web site. My aunt really likes making time for investigation and it’s really easy to see why. We notice all regarding the lively mode you give helpful steps by means of your web site and in addition increase participation from people on this matter while my child is without question being taught a lot. Take pleasure in the rest of the year. You are doing a really great job.
kyrie 5 spongebob http://www.kyrie5spongebob.us

cheap curry shoes جمعه , 19 ژانویه 2024 - 7:07

I definitely wanted to construct a small remark to be able to say thanks to you for all of the pleasant tips you are sharing on this website. My time consuming internet investigation has at the end been honored with useful tips to share with my relatives. I would admit that most of us site visitors actually are rather fortunate to live in a good website with so many lovely professionals with helpful suggestions. I feel very grateful to have seen your entire weblog and look forward to tons of more cool times reading here. Thanks a lot once more for everything.
cheap curry shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

bape یکشنبه , 21 ژانویه 2024 - 10:07

Needed to compose you the little note to finally thank you the moment again on your pleasant pointers you’ve contributed above. This has been certainly pretty generous of people like you to convey openly all that a number of people could have distributed as an electronic book to help with making some dough for their own end, most notably considering that you might well have tried it if you wanted. The points likewise served to provide a good way to know that other people online have similar dream just like mine to see many more on the topic of this issue. I’m sure there are a lot more enjoyable situations in the future for folks who start reading your blog post.
bape https://www.bapesoutlet.com

golden goose outlet دوشنبه , 22 ژانویه 2024 - 13:29

I want to show thanks to the writer just for bailing me out of such a predicament. Because of surfing throughout the the net and getting strategies that were not powerful, I figured my entire life was done. Being alive without the approaches to the problems you have solved as a result of the posting is a critical case, and the kind that could have in a wrong way affected my career if I had not encountered your web site. Your own understanding and kindness in taking care of all things was very helpful. I’m not sure what I would have done if I hadn’t come upon such a thing like this. I’m able to at this moment look ahead to my future. Thanks so much for the skilled and effective help. I won’t be reluctant to propose your web page to any individual who needs to have recommendations on this area.
golden goose outlet http://www.goldengoosesstore.com

kobe shoes سه‌شنبه , 23 ژانویه 2024 - 15:46

I in addition to my pals came studying the nice items on the website and then unexpectedly I got a terrible feeling I never thanked you for them. All the people were consequently happy to learn all of them and already have really been having fun with these things. Appreciate your getting simply considerate as well as for settling on this sort of perfect subject matter millions of individuals are really eager to discover. My honest apologies for not saying thanks to earlier.
kobe shoes http://www.kobe-shoes.us.com