کد خبر : 133920
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اکتبر 2021 - 22:10

آب پاکی معاونت نیروی انسانی وزارت نفت روی دستان ایثارگران شرکتی /علی مددی: وزارت نفت برنامه ای برای تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی ندارد/اوجی با رییس جمهور و قالیباف هماهنگی کرده است/ ادامه تلاش های رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس برای اجرای قانون و مصوبه مجلس

آب پاکی معاونت نیروی انسانی وزارت نفت روی دستان ایثارگران شرکتی /علی مددی: وزارت نفت برنامه ای برای تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی ندارد/اوجی با رییس جمهور و قالیباف هماهنگی کرده است/ ادامه تلاش های رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس برای اجرای قانون و مصوبه مجلس

      در حالیکه قانون بند (د) تبصره ۲۰ بودجه ۱۴۰۰کل کشور یا قانون تبدیل وضعیت شاغلین ایثارگر شرکتی و قراردادی در مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از تأیید شورای نگهبان از سوی سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه به دستگاههای اجرایی کشور ابلاغ شده این روزها شاهد آن هستیم

 

 

 

در حالیکه قانون بند (د) تبصره ۲۰ بودجه ۱۴۰۰کل کشور یا قانون تبدیل وضعیت شاغلین ایثارگر شرکتی و قراردادی در مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از تأیید شورای نگهبان از سوی سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه به دستگاههای اجرایی کشور ابلاغ شده این روزها شاهد آن هستیم که تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی مشمول این قانون در اکثر دستگاههای اجرایی در حال اجرا است و متأسفانه در وزارت نفت حتی نیتی بر اجرای این قانون وجود ندارد.

 

جواد اوجی وزیر نفت که در جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر شدنش به صراحت بر توجه ویژه به ایثارگران تأکید داشت و در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما بر اجرای این قانون تاکید و قول داده بود این روزها جز بر اجرای قانون بند (و) تبدیل وضعیت ایثارگران قراردادی هیچگاه در خصوص اجرایی شدن قانون بند (د)تبصره ۲۰ صحبتی نکرده و هیچ عزمی در ایشان برای اجرای این قانون در وزارت نفت وجود ندارد.

 

 

حال که یک وزیر اینگونه و پس از گذشت زمانی کوتاه از وزارتش اینگونه خلف وعده میکند و قول هایش را از یاد می برد این نمایندگان مجلس به عنوان ناظر بر دستگاههای اجرایی کشور و ناظر بر حسن اجرای قوانین وظیفه پیگیری و اجرایی شدن این قانون و مصوبه را در وزارت نفت دارند.

 

در تازه ترین خبر ، امروز دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۶ جلسه ای باحضور علی روغنی نماینده ایثارگران شرکتی وزارت نفت در دفتر معاونت وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی برگزار شد که علی مددی به صراحت از عدم اجرای قانون بند (د) تبصره ۲۰ بودجه ۱۴۰۰ در وزارت نفت صحبت کرده بود.

 

 

مهدی علی مددی در این نشست گفته بود :جواد اوجی وزیر نفت در این خصوص (عدم اجرای قانون بند (د) تبصره ۲۰ بودجه ۱۴۰۰ کل کشور) با رییس جمهور و رییس مجلس هماهنگی های لازم را انجام داده است.

البته احمد امیرآبادی فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در پیامی صوتی خطاب به ایثارگران بیان داشته است که بصورت جدی پیگیر اجرای این قانون و مصوبه مجلس خواهد بود.

امیرآبادی در این پیام صوتی گفت: دیروز ۱۴۰۰/۷/۲۵ جلسه ای با آقای مظفری رئیس دیوان عدالت اداری کشور و معاون ایشان داشته و رئیس دیوان تاکید بر اجرای دقیق قانون بند (د) تبصره ۲۰ بودجه ۱۴۰۰ از سوی دستگاههای اجرایی کشور داشته است و بیان داشتند این قانون تفسیر بردار نیست.

 

 

وی با اعلام اینکه ریاست دیوان و معاون ایشان به ایثارگران اطمینان دادند که خود پیگیر اجرای این قانون هستند، بیان داشت: بزودی معاون دیوان عدالت اداری جلسه‌ای با سازمان اداری و استخدامی کشور در برای حل این موضوع خواهد داشت.

متاسفانه نمایندگان مجلس که غالبا با شعار انقلابی پا به مجلس گذاشتند و از لزوم توجه ویژه به ایثارگران هم زیاد سخن رانده اند بجز چند نفر انگشت شمار از جمله آقایان امیرآبادی و نوروزی و چند نماینده دیگر ، بقیه در مقابل این تخلف وزیر نفت در عدم اجرای قانون و مصوبه مجلس سکوت اختیار کرده اند و کسی در دولت به اصطلاح انقلابی هم نیست که وزیر نفت را به اجرای این قانون ترغیب و تحت فشار قرار دهد.

 

این روزها ایثارگران شرکتی شاغل در وزارت نفت و شرکت های تابعه این وزارتخانه با ایجاد گروهها و کمپین هایی پرتعداد در فضای مجازی بر لزوم اجرای دقیق قانون و مصوبه مجلس تاکید دارند و در صورت عدم اجرای این مصوبه از راههای قانونی و تجمعات قانونی پیگیر این وضعیت بلاتکلیف خود می شوند .

 

 

امیدواریم نمایندگان مجلس صرفأ در مجلس قانون و مصوبات را تصویب نکنند و پیگیر اجرای آن قانون از سوی دستگاههای اجرایی شوند چرا که یک قانون برای اجرا و عملی شدن تصویب می شود نه اینکه مثل قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی وزارت نفت که در حد یک مصوبه بر زمین مانده و خاک می خورد.

امیدواریم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که این قانون را مصوب کرده اند خود پیگیر اجرای آن قانون شوند و نگذارند خانواده های ایثارگران بیش از این استرس و نگرانی از وضعیت شغلی خود و فرزندان داشته باشند چرا که در زمان جنگ و هنگام جانفشانی ها صحبتی از تعداد زیاد ایثارگران و نبودن بودجه و یا حقوق و دستمزد ایثارگران در میان نبود و این ایثارگران بودند که بدون هیچگونه چشم داشتی برای دفاع از کیان و آرمانهای انقلاب و مرزهای مملکت به جبهه های حق علیه باطل شتافتند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.